Techday 2 etkinliği bilgisayar programcılığı öğrencilerine, hem de lisede ki bilgisayar bölümü öğrencileri için düzenlendi.
Yiğit ÖZAKSÜT’ün Xamarin ve Mobile Devops anlattığı, Mucahid AKÇAY’ın Microsoft Azure anlattığı, Cihan AKAR’ın Visual Studio Takım Yönetimini anlattığı ve son olarak Mehmet PARLAKYİĞİT’in Office 365 anlattığı çok güzel bir etkinlikti bunu sağlayan Kırklareli Üniversite’sine ve bunu düşünen Çağrı’ya teşekkür ediyorum.

Bu yazı da daha fazla Techday 2’den bilgi vermek yerine etkinliğin kendi tarafımı anlatmaya yer vereceğim.

Bir gün böyle böyle bir etkinlik olacak afiş tasarımında yardımcı olabilir misin diye öğretim görevlileri tarafından bana soruldu ve bende hiç düşünmeden gönüllü oldum, hem kendimi geliştirecektim hem afişim herkesin gözleri önünde olacak düşünmesi bile rüya gibi bir gündü.

Kolay kolay afişimi öğretim görevlilerine beğendiremeyerek afişin yaklaşık 10 versiyonunu çıkarttım her yaptığımda daha iyisi olsun diye uğraşıyordum sonunda onay aldım.

Afişler basıldı Üniversitemizin etrafında asıldığını görmek bile beni bu kadar mutlu ediyorsa acaba Techday 2 etkinliğinde ne olacak diye merak ediyordum.

Sonunda o beklenen gün geldi Konferans salonuna giderken girişte direk afişimi gördüm en boy oranını bozmuşlardı ama olsun yine güzel duruyordu 🙂

Herkesin üzerinde benim tasarlamış olduğum kendi isimlerinin yazılı olduğu yaka kartları vardı onları gördük den sonra öyle mutlu olmuştum ki benim tasarladığım afiş her yerdeydi.

Neyse sonunda konferans başladı ve değerli katılımcılar geldi konferansın sonuna kadar dikkatle dinledim hepsini, bize sadece yazılım konusunda bir şeyler katmak yerine bize hayattan bilgilerde verdiler bunları aklımın bir köşesine yazdım.

Kısacası rüya gibi bir gündü bu günü hiç unutacağımı zannetmiyorum.